کاربرد ها و کارکرد های اناع کلایمر برقی

10 مشاهده

کاربردهای انواع کلایمر های برقی

کلایمر ها یا آسانسورها ، همانطور که معمولاً یکی خوانده می شوند ، نوعی حمل و نقل عمودی است که در درجه اول برای جابجایی بین طبقه های چندگانه موجود در ارتفاعات و آسمان خراش ها استفاده می شود. اینها برای حمل و نقل مردم و کالاها از یک طبقه به طبقه دیگر استفاده می شود.

 همچنین کلایمر ها در کشتی های بزرگ با چند عرشه دیده می شوند. در حقیقت امروزه آسانسورها به یکی از موارد ضروری برای ارتفاعات و سایر ساختمانهای بزرگ تبدیل شده اند تا مذاکره با افرادی که از صندلی های چرخدار استفاده می کنند ، برای افراد دارای مشکلات تحرک آسان تر شده است.

اصل اساسی در کلایمر برقی

اصل اساسی عملکرد کلایمر حرکت همزمان کابل های کششی و یک سیستم ضد وزنه مربوطه در جهت های مخالف است. بنابراین هنگامی که کابل های کششی به سمت بالا حرکت می کنند ، پیشخوان هایی مانند بالابر و غیره ، در جهت مخالف حرکت می کنند. این سیستم به طور کلی توسط موتورهای برقی یا پمپ سیال هیدرولیک تغذیه می شود.

انواع کلایمر

اکثر مردم از تعجب که انواع مختلفی از کلایمر های موجود در بازار وجود دارد ، تعجب می کنند. اما بسته به نوع مکانیزم بالابر مورد استفاده ، کلایمر هارا می توان در 5 دسته شده طبقه بندی كرد كه معمولاً برای تأمین نیازهای روزمره استفاده می شوند. آن ها هستند:

کلایمر های  برقی کششی: این کلایمر ها معمولاً در ارتفاعات و سایر مراکز بزرگ استفاده می شوند ، هم برای حمل و نقل مردم و هم برای حمل و نقل. این موارد را می توان در زیر طبقه بندی کرد:

کلایمر های  برقی کششی دنده ای که از دنده های کرم برای تسهیل و کنترل حرکت مکانیکی کلایمر ها استفاده می کنند

کلایمر های کششی دنده ای که از یک برش درایو استفاده می کنند که به طور مستقیم به یک انتهای موتور متصل است و عموماً کلایمر هایی  برقی با سرعت کم هستند.

کلایمر های هیدرولیک: اینها از کلایمر های کششی کمتر پیچیده هستند و از این رو برای ترافیک کم یا ساختمانها و ساختمانهای کم ارتفاع ایده آل هستند. این کلایمر ها با استفاده از سیستم هیدرولیک ، ماشین کلایمر را به سمت بالا به سمت گرانش سوق می دهند در حالی که ماشین زیر صفر جا می ماند. اینها دوباره در زیر طبقه بندی می شوند:

متعارف با استفاده از یک سیلندر هیدرولیک زیرزمینی برای عبور بار از 2 تا 5 طبقه ،

سوراخ های کمتری که از سیلندرهایی که در بالای سطح زمین قرار دارند استفاده می کنند و برای ساختمان ها از نظر هزینه یا ساختمان بسیار حساس هستند و طناب های طنابی که از هر دو سیلندر در بالای زمین و طناب استفاده می کنند و از این طریق کلایمر را قادر می سازد خیلی دورتر از پیستون حرکت کند قادر به حرکت است.

کلایمر های کوهنوردی: اینها صعودی هستند و از صعود خود برای صعود استفاده می کنند. این پیشرانه را می توان با موتور احتراق یا موتور الکتریکی بدست آورد. از این نوع کلایمر ها معمولاً در برجها یا دکلهای آجری استفاده می شود تا دسترسی آسان برای نگهداری قسمتهای مختلف سازه ساخته شده را آسانتر کند.

کلایمر پنوماتیک: همانطور که از نام این دستگاه پیدا شده است این کلایمر های برقی از خلاء و دریچه ای برای حرکت اتومبیل به سمت بالا و هوا به جای خلاء برای پایین آوردن آن استفاده می کنند. با این حال ، کلایمر های با ظرفیت پایین که در آن تنها وزن 525 کیلو گرم می توانند همزمان با آن حمل شوند.

کلایمر های پیشراننده برقی: این کلایمر های بدون کابل از نیروی محرکه برقی برای جابجایی اتومبیل استفاده می کنند که می تواند هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی حرکت کند. آنها معمولاً در تراکم های زیاد با چگالی بالا استفاده می شوند.

کشف آسانسور برای بشر یک مزیت بزرگ بود زیرا امکان جابجایی مسافران و کالاها را در بین سطوح مختلف ساختمان بدون تحمل فشارهای جسمی فراهم می آورد. هنوز هم تا به امروز یک دستگاه بسیار کاربردی باقی مانده است.