اجاره کلایمر برقی

شستشوی شیشه های ساختمان ها

10 مشاهده

شستشوی شیشه ساختمان های بزرگ یا آسمان خراش ها

 همیشه برای بسیاری از ما سوال بوده است که شیشه های یک ساختمان بزرگ را چطوری میشویند یا چطوری این همه شیشه را در جلوی آن نصب می کنند. با ما در شرکت کلایمر نما همراه باشید تا جواب چند سوال شما را با همدیگر بدهیم.

با گسترش شهر نشینی و یکجا نشینی انسانها در یک مکان متمرکز شدند. این تمرکز خود باعث شد که زمین برای انسانها در یک مکان کم شود. همین امر باعث گردید انسانها به زندگی در آپارتمانها و آسمان خراش ها روی به آورند. با گسترش تکنولوژی انسانها ساختمانهایی مجهزتر و محکم تر را برای زندگی انتخاب نمودند. یکی از مواردی که در آپارتمان یا یک ساختمان بزرگ (آسمان خراش) بسیار مورد توجه بود نمای بیرونی آن بود . برای انسانها بسیار مهم بود که در ساختمانی زندگی کنند که شیک و دارای نمای زیبایی باشد. در ادامه چند روش تمییز کاری و شستشوی یک برج را با هم بررسی می کنیم.

شستشوی نمای ساختمان های بلند( نماشوی) یکی از دغدغه های است که بسیاری از ساکنین برج ها با آن رو به رو هستند که در زمینه می توان از افراد بند باز بهره گرفت. راپل کار، بند باز یا طناب کار به شخصی اطلاق می شود که در ارتفاع بسیار بالا بر روی نمای ساختمان فعالیت های مختلفی از قبیل شستشوی نما یا تزئین نما را انجام می دهدشستشوی نمای ساختمان با طناب یکی از خطرناک ترین اقدامات ممکن می باشد زیرا ممکن است فشار بالای اب جهت موجب انحراف بندباز گردد.

 

 

سه روش بسیار متداول در شستشویی شیشه های یک ساختمان (برج)

 

1-    شستشوی نمای شیشه ای ساختمان با استفاده از طناب (راپل):

این روش زمانی کاربرد دارد که استفاده از داربست امکان پذیر نمی باشد و ساختمان بسیار بلند است.  در این حالت تنها می توان از طناب باز یا راپل برای پاک کردن سطح نمای ساختمان استفاده کرد . شستشوی نمای شیشه ای ساختمان با استفاده از روش دستی و ابرو طی و مواد نانو قابل انجام است. در هنگام شستن نمای ساختمان راپل کار باید بسیار تمرکز داشته باشد تا مانع از زیاد شدن فشار آب گردد. قبل از این روش برای شستن نمای یک ساختمان از داربست بهره گرفته می شده است. اما داربست فلزی دارای معایب و از امنیت بسیار پایینی برخوردار بود. همچنین به علت آن که برای نصب داربست نیاز به فضای زیادی بود و برای نصب و اجرای دار بست فلزی نیز باید هزینه بسیار زیادی پرداخت می شد. این خود باعث شد افراد از راپل به جای داربست فلزی استفاده کنند. بندبازان (راپل کار) بدون نیاز به داربست در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به شستشوی کامل نمای برج ها و ساختمان های بلند می نمایند.

نظافت و شستن نمای شیشه ای و آینه های داخلی ساختمان ها و همچنین شیشه ها و نمای بیرونی، با استفاده از ابزار و تجهیزات تخصصی به راحتی امکان پذیر است.

2-    شستشوی نمای شیشه ای ساختمان با استفاده از داربست فلزی:

داربست فلزی تقریبا در بیشتر جاها منسوخ شده است. از دلایل آن چند مورد را در بالا اشاره نمودیم. اما کماکان در ساختمان( برج) های با ارتفاع کم تا حداکثر پنج طبقه بهتر است و جوابگو می باشد. در زمانی که کارفرما در مدت زمان های طولانی مدتی قصد شستشوی نمای خود را دارد انجام می گیرد. که سرعت عملکرد را کاهش و طول مدت انجام کار را افزایش می دهد. داربست فلزی به دلیل حجم زیاد و همچنین استفاده آن در طبقات کم هزینه و سنگینی حمل و نقل آهن الات ان یک سری از مشکلاتی است که برای شهرهای بزرگ و جابجایی آن در این سر شهر به آن سر شهر به صرفه نیست و شاید همراه با دردسرهایی نیز باشد.

3-    شستشوی نمای شیشه ای ساختمان با استفاده از کلایمر(کلایمر برقی یا بالا بر یا اسان بر)

در روش کلایمر به علت کم بودن عرض خیابان و همچنین نیاز به سرعت بالا برای انجام کار تیم اجرائی برای عملیات از ماشین کلایمر برقی استفاده می شود. همچنین برای زمانی که ساختمان بلند هست نیز همچنین از کلایمر استفاده می شود .

 کلایمر ها در واقه یک بالابر برقی هستند که کار را بسیار راحت کرده اند برخلاف طناب باز ها که خود باید با دست مکان را مشکخص کنند کلایمر برقی خود می تواند در هر جایی که لازم است ان را متوقف کرد و عمل شستشوی را انجام داد. در واقع با استفاده از کلایمر برقی می توان برای چند بار روی یک نقطه تمرکز کرد و یا دوبار به همان مکان قبای برگشت. وسایل بیشتری را با خود حمل کرد.

همچنین امنیت کلایمر برقی در مقابل دو وسیله داربست فلزی و راپل کار بسیار بسیار بالا تر هست.

 

 

 نکات ایمنی  و آموزشی برای تمیز کردن شیشه های  پنجره:

1-    برای تمیز کردن شیشه ها در هر مکانی بهتر است از دستکش استفاده کنید.

2-     هنگام استفاده از بخار مواد، از ماسک صورت استفاده کنید.

3- در مواقعی که  آفتاب به شیشه‌‌ها ‌می‌تابد آنها را تمیز نکنید چون سریع خشک ‌شده واین خود باعث خطوط را روی شیشه می شود

4- استفاده از روزنامه و یک شویندۀ مناسب شیشه‌‌ها را برق ‌می‌اندازند.

5-برای سطح بیرونی شیشه‌‌ها همیشه از مواد شویندۀ قوی تر استفاده کنید. زیرا این قسمت از شیشه‌‌ها بیشتر در معرض آلودگی هستند و با گرم و سرد شدن هوا قطرات آب مثل اشک روی آنها لک ‌می‌اندازند.

6-هرگز خودسرانه شوینده‌‌ها را با هم مخلوط نکنید مگر آنکه دستورالعمل معتبری داشته باشید.

7- همیشه در فضایی کار کنید که هوا در آن جریان دارد.

 

 

مهمترین ابزاری که برای شستن یک نما در برج مسکونی یا تجاری مورد استفاده قرار می گیرند: تی شیشه پاک کن، دستگاه واترجت یا کارواش دستی و همچنین دستگاه تخصصی نماشویی هستند. تی مخصوص شستشوی  شیشه ی ساختمان با دسته تلسکوپی برای تنظیم ارتفاع دسته، برای برخی شستشوی نمای شیشه ای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این تی می توان شیشه هایی را که دسترسی به آن ها سخت است، به آسانی نظافت نمود.

گوشه ها  ساختمان و کناره ها  یک برج و شیشه های یک اسمان خراش در ارتفاع از جمله سطوحی هستند که به وسیله این ابزار کارآمد به خوبی شستشو می شوند.

 

 

انواع مختلف شیشه که در نمای ساختمان به کار برده می شوند

واقعیت این است در بازار انواع مختلفی شیشه برای نمای ساختمانها وجود دارد. این شیشه ها هر کدام یک کاربرد خاص خود را دارند ما در ادامه چند نوع شیشه که بسیار پر استفاده هستند را معرفی می کنیم.

 

 

شیشه اسپایدر


اولین نوع شیشه اسپایدر در نماهای مدرن بسیار پر کاربرد است. جنس شیشه اسپایدر ترکیبی از طلق و دو لایه شیشه سکوریت هست.  با قرار گرفتن طلق در میان دولایه شیشه اسپایدر باعث افزایش امنیت و استحکام  دو چندان شده است.

استفاده از شیشه اسپایدر دارای بالاترین ایمنی و کمترین استفاده  از فریم را فراهم کرده است. این شیشه در کل 52/1 میلیمتر ضخامت دارد و جزو شیشه های نازک محسوب میشود.

شیشه فریم لس


شیشه فریم لس دارای رنگ  بندی  بسیار زیادی است که از طریق پروفیل های فلزی شبکه بندی می شوند. در ادامه فریم های شیشه ای درون شبکه ها قرار داده می شوند. در نمای شیشه ای فریم ها شامل لاستیک های هوابندی و آبندی هستند که مانع از ورود هوا و آب از آنها می شود.

شیشه کرتین وال


نمای کرتین وال از زیباترین نماها در دنیای مدرن برای ساختمان سازی هست. شیشه کرتین وال ترکیبی از پروفیل های آلومینیومی است. در نمای شیشه کرتین وال که از شیشه های دو جداره استفاده می شود ضخامت این نوع شیشه ها بین 18 تا 40 میلیمتر است. یکی از مهم ترین مزایای استفاده از نمای شیشه کرتین وال محاسبه فشار باد و بار مرده بر روی ساختمان است.